36

سلام

کلا از خیلی وقت پیش یکی از درگیری های ذهنیم انتخاب رشته ی تحصیلیم و به طبع اون انتخاب شغلم بوده و تقریبا هست.

از یه طرف به فلسفه و کلام و  عرفان و روانشناسی و کلا برخی گرایشهای علوم انسانی علاقه دارم و 90 درصد مطالعه ی ازادم تو این موارد هست.

و از طرف دیگه تو ریاضیات استعداد فوق العاده ای دارم و به فیزیک هم علاقه ی درسی دارم.یعنی کلا تو درس ها فیزیک و دوست دارم.که دقیقا مطابق با رشتهی تحصیلیم (مکانیک) هست.کلا مهندسی تداخل این دو علوم هست.

وبرای کار هم خیلی دوست دارم کارای اجرایی و عملی کنم.کارایی که تنوع خیلی زیاد داشته باشه چون خیلی تنوع طلب هستم.بیشتر از اینکه بخوام چیزهای زیادی بلد باشم دوست دارم از دانسته هام به طور عملی استفاده کنم.

به خودم می گفتم خوب من که این همه به علوم انسانی علاقه دارم چرا تو اون زمینه ها درس نخونم که حتی مطالعه ی ازادم هم در اون زمینه هاست.مسلما بیشتر موفق می شم.

و برای خودم امثال دکتر چمران و بازرگان و مثال می زدم که مهندسی خونده بودن ولی بیشتر تو زمینه های غیر درسی شون شناخته شدن و با خودم میگفتم که اگر تو زمینه های دیگه درس می خوندن حتما موفق تر می شدن.

این داستان و افکار ادامه داشت تا شنبه این هفته با پدرم صحبت کردم و کلا نگاهم و عوض کرد.

اون گفت که اون ها به این دلیل تو علوم دیگه موفق شدن که با نگاه مهندسی و کلا یه نگاه دیگه به قضایا نگاه کردن و اگر از اول همون علوم و می خوندن به احتمال زیاد اصلا به موفقیت الانشون نمی رسیدن.برای مثال کتاب تفسیر قران مهندس بازرگان و گفت . و بعدش گفت کی گفته اون ها رشته ی اصلی خودشون و کنار گذاشتن بلکه اون رو هم ادامه دادن و دکتر چمران و مثال زد که تو لبنان مدرسه زده بود.

از طرفی هم می گفت افق دیدت و بلندتر کن.و می گفت من افق بلندتری رو می بینم.هرچند می گن تجربه شخصی علم نیست ولی حرف بی ربطی نمی زد.هرچی باشه از من بیشتر مطالعه داشته و تجربه ی بیشتری هم داره.

کلا نگاهم و عوض کرد.و بیشتر مشتاق شدم تا با افراد بیشتری مشورت بگیرم.

بی خود نیست که می گن مشورت یعنی سهیم شدن تو علم دیگران.خدا رو شکر که این عادت مشورت از بچگی با من بوده

 

/ 12 نظر / 12 بازدید
نمایش نظرات قبلی
خورشید

سلام،خدا پدر تون رو براتون حفظ کنه [رویا]

ماهک

تا جایی که موجه شدم منطقی وخوب تصمیم میگیری موفق باشی

ماهک

آدم ها به هرچی که بخواهند میرسند اگر ، فقط اگر واقعا بخواهند ميتوانند " خواستن توانستن است " من با زندگي خيلي كلنجار رفتم خيلي جنگيدم اگه نميخواستم همين هايي را كه الان دارم وخيلي هم دوستشون دارم را نداشتن پس تصميم بگير قدمت رو محكم كن ومنطق خواستنت رو حلاجي كن موفق ميشي

مریمی

سلام منم با نظر پدرتون موافقم و امثال دکتر چمران بخاطر نگرش متفاوتش دکتر چمران شده شمام اگه میخواین مث ایشون بشین باید نگرشتون یه نگرش خاص باشه براتون آرزوی موفقیت دارم

ذهن زیبا

[گل]

كيميا

سلام خوشتيپ يه سرم به وب مابزن[نیشخند][گل]

فرزانه

چه جالب در کل باید توی هر چیزی وسعت دید داشت

ذهن زیبا

سلام. این بضاعت دارید چرا زن ندارید؟!!! میام. اتفاقا به وبت خیلی میام ولی چراغ خاموش میومدم. واقعیتش اصلا حس نوشتنم نبود. حتی در حد یه نظر! پستای طولانی رو هم نمی خوندم حتی اگه خیلی رام کشش داشت! حال نداشتم دیگه! جناب عالی هم چراغ خاموش میای که!

ذهن زیبا

در مورد هوش های هشت گانه گاردنر توی نت یه سرچ بکن خوبه برات برادر من!