44

قبلا توییتر بود بعدش فیس بوک و گوگل پلاس ، الانم تانگو و ویچت و وایبر.مسلما چند وقت دیگه یه چیز جدیدتر میاد.

واقعا این نرم افزارها و محیط های اجتماعی چه سودی دارن؟ چند در صد کاربرانشون استفاده ی بهینه ازشون می کنن؟ من که عضو هیچ کدومشون نیستم و نبودم چه ضرری کردم؟

ولی یه خوبیشون اینه که میشه آدما رو بهتر شناخت . تو محیط مجازی افراد واقعیت اون چیزی که هستن و بهتر نشون می دن.

 

شنبه رفتم دانشکده یه سه واحدی که سرش دعوام شد و بردارم.کارشناسی که باهاش دعوام شده بود نیومده بود.رفتم پیش اون یکی کارشناس کلی تحویلم گرفت.مسئول آموزش(همون عوضی که گفته بودم) داشت چشماش از حدقه در میومد.

یه حسی بهم گفت انگار همه منتظر بودن یکی جلو این کارشناس گروهه در بیاد و حالش و بگیره.آدم بدب نیست ولی ا.ون روز کلی اذیتم کرد.هرچی بود به خیر گذشت.

خدایا شکرت

 

یادتون که چند وقت پیش گفتم زیاد تمایل ندارم با جنس مخالف رابطه برقرار کنم و کلا نسبت بهش بیس تفاوتم؟

الان یه چند وقتیه به شدت دارم می رم سمتش و می خوام رابطه برقرار کنم.

خدایا با من مشکلی داری؟

/ 12 نظر / 14 بازدید
نمایش نظرات قبلی
خورشید

چند وقتیه هر روز آدمهایی رو میبینم و باهاشون آشنا میشم که همین شبکه های اجتماعی براشون مشکلات بزرگی درست کرده. ولی اینایی که فقط با شماره تلفن کار میکنن و اصلا غریبه نمیتونه واردشون بشه به نظر میاد اشکالی نداشته باشن ،خوب با دوستامون متن و عکس به اشتراک میزاریم به ظاهر مشکلی نداره،داره؟

ساقي

مساله مهم اينه كه اگه من با چيزي يا فيچر خاصي حال نمي كنم اين حق و ندارم كه براي بقيه خالي از سود يا لذت بدونمش! ثانيا تعريف استفاده بهينه براي افراد متفاوت فرق داره و شايد شخصي قائم به "التزام استفاده بهينه" از يه سرويس رايگان نباشه! مث اينه كه من بگم من كه بعد از ظهرا نميخوابم مگه ميميرم؟‌ چرا ملت بعد از ظهرا ميخوابن؟ چند درصد مردم از خواب بعد از ظهر بهينه استفاده مي كنند! در مورد فوايد اين سرويس ها هم ليست بلند بالايي ميتونم برات بنويسم كه اولين مهم ترين و اجتماعي ترينش سرعت شگفت انگيز پخش اخبار و تبادل نظرات تو اين محيط هاست كه طبيعيه به مذاق هركسي خوش نياد!! ته ليست فوايدش ميتوني مورادي مثل در تماس بودن راحت و هميشگي با دوستان و پيدا كردن دوستان قديمي رو جا كني! اينم بگم كه از هر فيچري ميشه استفاده غلط كرد و اين دليل بد بودن اون نيست! مثلا ميشه با گوشي جوك قوميتي و توهين آميزم فرستاد به بقيه ولي دليل فيلتر شدن همه اس ام اس ها و ممنوعيت استفاده از گوشي نيست!!

سعیده

جـز فیس بوک ندارم و بـــاز هم بلاگفـا رو بهش ترجیح میدم [خنثی] چرا "خدایا" باید بات مشکل داشته باشه؟[ابرو]

ذهن زیبا

سلام. شاید درست بگی، نصیحت من بیشتر مادرانه بود ولی خوب قصدم این نبود که مثل مادرت باشم. شاید به خاطر این مادرانه شد که من توی این زمینه خوب راهو رفتم یعنی 2 تا مرحله ازت جلوترم و البته دختر این دوره زمونه هم هستم! منم مجردی داشتم و تنهایی و البته وسوسه هر رابطه ای برای منم همه چی مهیا بود و شاید حتی به مرحله عمل هم رسید!!البته شاید... الانم ازدواج کردم و بچه دارم یعنی چیزی که شادی یه خواهر درک نکرده باشه اما یه مادر حتما درک کرده. درسته؟! ولی خب مادر هم خیلی دلسوزه،درسته؟!! سعی کن ج.ر کنی که ازدواج کنی! توی شهر قم یه رسمی هست که میشه گفت جالبته اگه یه پسری بره خواستگاری یه دختر نه نمی گن ولی دوران عقدو طولانی میگیرن تا همه چیشون جور بشه یا مثلا درسشون تموم بشه بعضی وقتا 5 سال عقد ولی دیگه این دوتا مال همن! خیلی خوب تره! می دونی متاسفانه توی دوستی دختر فشار روانی خیلی زیادی رو تحمل میکنه چون دخترا رو فقط یه رابطه با ثبات ارضا می کنه و توی ذهن دخترا اصلا رابطه مدت دار معنی نداره! ولی برای پسر این طور نیست رابطه مدت دار تعریف شده است. اگه قران خونده باشی در مرود رابطه بر قرار کردن با زن ها...

ذهن زیبا

...همین گفته شده که علنی از زنان درخواست ازدواج کنید نه این که با اونها رابطه خصوصی یا خدا ناکرده دوستی برقرار کنید که این ظلمه به زن ها! البته معنی ایه دقیق یادم نیست ولی مضمونش همینه!

MARYAM

منم عضو هیچ کودوم نیستم...یه بارم به اصرارر دختر خالم عضو فیس بوک شدم...ولی یه بارم نرفتم سراغش ...کلا فقط اینجا رو دوس دارم.... دیواره هنوز هس ولی وقتی اینجام همه چی خوبه....[لبخند]

MARYAM

راسی این(خدایا با من مشکل داری) رو نفهمیدم!!؟[سوال]البته شایدم لازم نبوده بفهمم...هان؟[متفکر][سوال][لبخند]

ذهن زیبا

سلام. اگه یه نفر راضی باشه که بکشیش بازم قتل حساب میشه یانه؟ در ضمن این ظلم فقط ظلم به یه شخص نیست معنیش اینه که چون وظایف و کارایی زن(نوع زن یعنی جنسیتش نه شخصیت انسانیش) یه چیزه و تو(توی نوعی) داری جور دیگه ای باهاش رفتار می کنی و ازش استفاده می کنی نه فقط به شخص بلکه به جنس زن ظلم کردی! تازه زنی که به این رابطه راضی باشه هم به جنس زن و البته به خودش ظلم کرده! مرد هم چون خلاف کارایی جنس مرد(حمایت گری و قبول مسئولیت های مرد در خانواده و در قبال زنان جامعه) شونه خالی کرده و خودش و جنس مرد ظلم کرده! به خدا هم که چون قانون گزاره و مقامش ندیده گرفته شده(قانونش شکسته شده ظلم شده! یعنی در اینجا هم ظلم به اجتماع هم به فرد و هم به نفس و هم به خدا انجام شده!... به فرموده حضرت علی ع (قران 1000 بطن داره و هر بطنی هم برای خودش 1000 بطن داره!) وقتی کسی مثل خدا حرف از ظلم می زنه تک بعدی بهش نگاه نکن! تازه من فقط یه بخش کوچیک از مفهوم ظلم توی این ایه رو گفتم!...

پرسپولیسی

من منافعش رو می دونم مخصوصا از وقتی دوستم از ایران رفته... اما توی دنیای مجازی همه خودشون هستن البته به شرطی که ماهیتشون مخفی باشه وقتی همه بشناسنت عکست رو بذاری و همه دوست و اشنا و افمیل هم اونجا باشن طبیعتا اون طوری رفتار می کنی که توی دنیای واقعی رفتار می کردی .... خب دیگه تو هر مرحله ای از رشد ادم یه چیز دلش میخواد ... اما یه وقتایی باید روی این فکر کرد که خواستن ادم واقعا از روی نیازشه یا یه وقتایی یه چیزی رو چون همه دارن ما هم دلمون می خواد داشته باشیم... حس قضاوت شدن بهت دست داد؟ به هر حال من فقط می خوام منظورم رو بهت بگم... یه نظر دیگه هم دارم دقت کن "نظر" ینی سلیقه ام: اینه که وقتی می گی جنس مخالف حس بدی بهم دست میده این چه جور عبارتیه اخه؟

maryam

هم دیواره هم تکیه گاه[چشمک]